Ürün Bul

11 Ocak 2011 Salı

Multisterile Intımate Femınıne Genital Bölge Temizlik Spreyi 50ML

Günün Fiyatı:15 TL
Multisterile Intımate Femınıne Genital Bölge Temizlik Spreyi 50ML

Multisterile Intimate Feminine Genital Bölge Temizlik Spreyi kadınları kadınlara özel hastalıklardan etkin bir şekilde korunmayı sağlar. Bakteriye sebep olan nedenler ve enfeksiyon riski olan mekanlar yüzünden gerekli olan hijyen sağlanamadığında Multisterile Intımate Femınıne Genital Bölge Temizlik Spreyi kullanılmalıdır. kullanımı oldukça pratik olan Multisterile Intımate Femınıne Genital Bölge Temizlik Spreyi su gerektirmeden kullanılır. Fazla zaman almayan bu temizleme işlemi kadın sağlığını kurtarıyor.

Multisterile Intimate Feminine Genital Bölge Temizlik Spreyi kadınlara göre genital hastalık riski daha az olsa da erkekler tarafından da kullanılabilir. Özellikle cinsel temaslar önce ve sonrasında kullanılması tavsiye edilen Multisterile Intımate Feminine Genital Bölge Temizlik Spreyi bulaşıcı hastalık kapma riskini de yok ediyor.

Multisterile Intımate Feminine Genital Bölge Temizlik Spreyi nezaman kullanılır?

· Adet dönemlerinde

· Mantar ve bakteri oluşumlarında

· Koku ve kaşıntı şikayetlerinde

· Cinsel ilişki öncesi ve sonrasında

· Seyahatlerde

· Tuvalet, banyo, sauna, havuz gibi enfeksiyon olasılığı olan yerlerdeMultisterile Intımate Feminine Genital Bölge Temizlik Spreyi 50ML özellikleri

· Ph 5,5 nem dengesini sağlar

· Susuz kullanılabilme özelliği

· Kullanım kolaylığı

· Antialerjik özellik

· Antifungal özellik

· Kimyasal madde içermez

· Alkol ve parfüm içermez

· Renklendirici içermez

· Genital cilt hastalıklarında iyileşme sağlar

· Genital kokuları giderir.

· Epilasyon sonrası kullanılabilme özelliği

· Seyahatlerde taşınabilir özellik

· Avrupa standartlarına uyumluluk


http://www.surprizurunler.com/default.asp?git=9&urun=99 

Multi Gyn Actigel (Vaginal Enfeksiyonlara Doğal Çözüm)

Günün Fiyatı:39,90 TL                                                

Multi-Gyn ActiGel Vajinal Rahatsızlıkları Giderici Krem

Genital bölge rahatsızlıkları düşünüldüğünden daha yaygındır.
Pek çok kadın, sorunu, tahriş, acı, yanma, rahatsız edici koku veya akıntı, cinsel ilişki sırasında veya sonrasında duyarlılık, tahriş olmuş labia ve kaşıntı şeklinde tanımlayacaktır.
Kaşıntı, yanma veya tahriş, sıkı giysiler, nemli pedler veya hijyenik bandajlar sebebiyle çoğunlukla kötüleşir. Multi-Gyn Actigel tüm bu genital bölge rahatsızlıklarına etkili ve doğal çözümdür.

Bacterial Vaginosis (Vajinal Akıntı) Nedir?
Bacterial vaginosis, vajinal ortamda bakterilerin neden olduğu bir sorun - bir denge bozukluğudur. Vajina normalde laktobasil adı verilen pek çok "iyi" bakteri, ve kokoid bakteri adı verilen diğer birkaç çeşit bakteri içerir. Laktobasiller, içersinde kokoid bakterilerin gelişmediği sağlıklı vajina asitliğinden sorumludur. Bu vajina asitliğinin kaybolması ve çok fazla kokoid bakterinin ortaya çıkması "bacterial vaginosis" olarak adlandırılır.

Bacterial vaginosisim olduğunu nasıl anlarım?
Vajinanızdan farklı bir akıntı geldiğini fark edebilirsiniz. Akıntı şeffaf veya renkli olabilir ve aşırı olabilir. Özellikle korunmasız cinsel ilişki sonrasında çoğu kez kötü bir kokuya sahiptir. Sık sık kaşıntı, tahriş, hassasiyet, kızarıklık veya acı gibi vajinal rahatsızlıklar yaşarsınız. Bazı kadınlarda bacterial vaginosis herhangi bir belirti vermez. Vajina asitliği daima olağandışıdır; pH>5.

Eğer bu bir enfeksiyon ise, başka birinden kapmış olabilir miyim?
Hayır, normal hijyen ile mümkün değildir. Bacterial vaginosis, anüse yakınlığı sebebiyle vajinada çoğunlukla mevcut bulunan aşırı bakteri gelişimidir. Cinsel olarak aktif kadınlarda daha yaygın iken cinsel olarak aktif olmayan kadınlarda da ortaya çıkmaktadır.

Tedavi edilmesi gerekir mi?
Evet. Bacterial vaginosis gerçekten de istenmeyen bir vajinal floradır. Eğer bacterial vaginosis tedavi edilmezse, bakteriler uterusa (rahim) ulaşabilir ve ciddi sorunlara neden olabilir. Tedavi hamilelerde özellikle önemlidir. Tabi ki korunma her zaman en iyisidir.

Mantar nedir?
Mantar 2 evrelidir; sorunlara neden olmayan bir spor evresi ve sorunlara neden olan ipliksi evre. Laktobasiller gibi mantar da gelişimi için hücre şekerine ihtiyaç duyar ve bu gıda kaynağı ile rekabet halindedir. Bu yüzden mantar en çok normal bir (optimal) asitliği olan bir vajina ortamında bulunur.

Mantar olduğunu nasıl anlarım?
Çoğu kez kokusuz, beyaz, süzme peynir benzeri bir akıntı fark edersiniz ve kaşıntı, tahriş, hassasiyet, kızarıklık ve acı gibi vajinal rahatsızlıklarınız olur.

Eğer bu bir enfeksiyon ise, başka birinden kapmış olabilir miyim?
Aslında hayır. Mantar çoğunlukla davetsiz bir misafirdir. Bununla birlikte tekrarlayan enfeksiyonlarınız olduğu zaman kaynağının partneriniz olması muhtemeldir. Tekrarlayan mantar enfeksiyonları, mantarın gıda kaynağı olan şeker sebebiyle diyabetlilerde sık görülür. Mantar enfeksiyonlarına karşı dirençsizlik aynı zamanda ailelerde görülmektedir, ki burada genetik bir geçmiş söz konusudur.

Tedavi edilmesi gerekir mi?
Bacterial vaginosisin aksine mantar çok da tehlikeli bir vajinal enfeksiyon değildir.
Bununla birlikte büyük bir derttir ve yaşam kalitesini çok fazla etkiler.
Enfeksiyöz şikayetler olduğunda özel antifungal ilaçlarla tedavi bu yüzden önemlidir. Tabi ki korunma her zaman en iyisidir.

Vajinal ekosistem
Vajina kendi savunma mekanizmasının önemli bir parçası olan kendi florasına sahiptir. Bu flora ağırlıklı olarak laktobasillerden oluşmaktadır. Bu yararlı bakteriler laktik asit ve peroksit üretir ve bu suretle de istenmeyen ve muhtemelen zarar verici bakteriler için dostça olmayan bir ortam yaratırlar (fizyolojik olmayan flora). Asitlik önemli bir rol oynar. Laktobasiller (laktik asit bakterileri) 4den 4.5a kadar bir pH a sahip bir asit ortamında gelişim gösterirler ve laktik asit üretimi ile kendi optimal asit ortamlarını devam ettirirler. Bunun aksine istenmeyen, zarar verici bakterilerin gelişimi daha yüksek pH değerlerinde (>5) güçlüdür. Özellikle üreme çağındaki kadınlarda, bozulan vajinal mikrobiyal dengenin sorumlusu daha yüksek bir pH değeridir. Bu durumda laktobasiller aşırı gelişir ve zarar verici bakteri florası kendini optimal olarak geliştirebilirken, kendi yaşamlarını devam ettirmekte güçlük çekerler: aslında bir viskoz çevre.

Vajina florasındaki bakteriyel bozukluklar
‘Bacterial Vaginosis (BV), vajina florasındaki normal dengelerin fizyolojik olmayan floranın aşırı gelişmesi ile bozulduğu durum için kullanılan terminolojidir. B.V. (Bacterial Vaginosis) çok yaygın ve sık tekrar eden bir durumdur. Bu istenmeyen bakterilerin gelişimi, çoğunlukla barsak florasından çıkan kokoid bakterilerle (koklar) alakalıdır. Bu koklar en iyi yüksek pH değerlerinde gelişir ve tipik olarak bu pHı kendileri oluştururlar. 4 - 4.5luk normal asidik vajina pHı 5 ve daha yüksek değerlere yükselir. Bu yüksek pH değerlerinde laktobasil gelişimi engellenir ve bu yüzden optimal vajinal pHın hızlı ve doğal düzelmesine mani olunur. Aslında vajina florasındaki dengeler her zaman için laktobasillerle istenmeyen bakteriler arasında bir rekabeti içerir. Bacterial Vaginosis birkaç vajinal rahatsızlık ile yaşanabilir. En karakteristik rahatsızlık kötü kokulu ve aşırı akıntıdır. Buna ek olarak sıklıkla kaşıntı ve/veya yanma gibi hoş olmayan bir his söz konusudur ve dokular biraz kızarabilir ve tahriş olabilir.

Bacterial Vaginosisin sadece bir denge bozukluğu olduğunu, bir hastalık veya bir bozukluk olmadığını akılda bulundurmak önemlidir. Tıpkı ağızda oluşan aşırı bakteri gelişiminin bir hastalık olmadığı fakat hassas dişetleri, aşırı plak oluşumu ve ağız kokusu ile kendini gösteren bir rahatsızlık olduğu gibi. Bununla birlikte bu durum düzeltilmediği ve normal doğal dengeye kavuşturulmadığı zaman, bu bozulmuş ortamdan mutlaka bir takım rahatsızlıklar gelişebilir; Bacterial Vaginosis, bir enfeksiyon ve enflamasyon tanısı olan Vajinite dönüşebilir. Ayrıca patojenlerin >5lik daha yüksek pH değerinde kolonileşme açısından çok daha fazla bir şansı olur, ki bu da BVye çok özgü bir durumdur.

Vajinadaki bakteriyel denge bozukluğu ile nasıl başa çıkılır
Bakteriyel rahatsızlıkların azaltılabilmesi için birkaç yol vardır. En önemlisi vajinal hijyenin gerektiği gibi olmasıdır. Bunun için mesela normal (alkalin) sabunların kullanılmaması, adet döneminde tamponların ve pedlerin sık sık değiştirilmesi, bölgenin sıkı (veya sentetik) giysilerle kapatılmaması ve cinsel ilişkide hijyen kurallarına uyulması gereklidir. Vajina dokularının normal ve sağlıklı durumda olması da önemlidir; yeterli ıslanma olmadan (kuru seks) cinsel ilişkiye girmekten de kaçınılmalıdır zira bu durum dokuları tahriş edebilir ve zarar verebilir bu da mikrop istilasını kolaylaştırır.

Sağlıklı mukoza dokuları için genel sağlığın da iyi olması önemlidir.

Multi-Gyn ActiGel/ Jelin Teknik Bilgileri

1. Etken Maddeler
Galactoarabinan Polyglucoronic Acid Crosspolymer, Aloe Barbadensis (Sarısabır) özü

Inci:
Aloe Barbadensis (Sarısabır) özü, Galactoarabinan Polyglucoronic Acid Crosspolymer,
Mannane, Gliserin, Kaprilil Glikol

Aloe Veradan elde edilen patentli negatif şarjlı polisakkaridler,
EP 1 323 738 A1. WO 03/055918
2. Fizyolojik etki

2QR.
Galactoarabinan Polyglucuronic Acid Crosspolymer. 2QR, BioClinin Aloe Barbadensis jelin içinde doğal olarak bulunan bu kompleks polisakkaride verdiği isimdir. Bu bileşikten eşi benzeri olmayan bir özellik keşfedilmiştir; bir yandan laktobasillerin normal florasını etkilemeden, "karışıklık" oluşturmak suretiyle zarar verici bakterilerin tutunma mekanizmasını engellemektedir. Bakterileri direkt olarak öldürmez fakat gelişimlerini engeller çünkü (vajinal) dokulara tutunamazlar. Dokulara tutunamadıkları için zararlı hale gelemezler, beslenemezler ve sonunda ölürler ve doğal yoldan dışarı atılırlar.
Bu çapraz polimerin etkisi, zarar verici bakterilerin tutunma mekanizmasının polisakkaridlerle engellenmesi/bloke edilmesi suretiyle elde edilir. Bu bakteriler uzun zincir polisakkaridler tarafından karmakarışık hale getirilir. Bu yüzden bu, bir (biyo) kimyasal etki değil fiziksel bir etkidir. Ayrıca hücreye veya vajinanın hücre dokusuna herhangi bir müdahale yoktur. Antibiyotiklerin veya dezenfektanlarınki gibi toksik etkiler söz konusu da değildir. Zarar verici bakterilerin çabuk çoğalmasının, dokulara tutunmalarının engellenmesi suretiyle direkt olarak engellenmesi suretiyle, sağlıklı vajina florası optimize edilir.

2QR 1999 yılında keşfedilmiştir ve BioClin, Aloe Barbadensis jel içersinde bulunan bu bileşiğin filtrelenebildiği (moleküler filtrasyon) ve konsantre edilebildiği bir proses geliştirmiştir. Bu yüzden bileşik standardize edilebilmektedir. BioClin Aloe Barbadensis jeli Actigel formülü içersinde bir baz olarak kullanmaktadır fakat 2QR bu jele, artırılmış ve standardize edilmiş bir konsantrasyonda dahil edilmiştir. Bu yüzden bileşik içerik listesinde ayrı olarak beyan olunmaktadır.

Aloe Barbadensis Özü
Actigel bitki özü Aloe Barbadensis jele dayalıdır. Bu doğal jelin pH değeri 4dür ve bu yüzden vajina için ideal bir asit tamponudur. Actigel vajina içine uygulandığında optimal asit tamponlaması sağlar ve hemen 4 - 4.5luk bir pH değeri oluşturur. Actigel aynı zamanda laktobasillerin üremesini de destekler. Ayrıca Aloe Barbadensis jel dokular üzerindeki yararlı etkisi ile de bilinir ki bu da vajina dokularının iyi durumda kalması için önemlidir.
Aloe Barbadensis jel kişisel bakım ürünlerinde sıklıkla kullanılır ve tamamen güvenli olarak bilinir. Güvenilirliği Dünya Sağlık Örgütü ve Amerikan FDAsı tarafından onaylanmıştır. Aloe Barbadensisin geleneksel tıpta iyi bilinen bir bitki olduğu ve yaraları iyileştirmesinden körlüğe kadar pek çok yararlı özelliklere sahip olduğunun iddia edildiği de akılda bulundurulmalıdır. Actigel, sağlam kanıtlar oluşturan laboratuar testleri ve klinik verilerle desteklenen etkiler dışında yararlı etkiler öne sürmemektedir.

3. Ürün Bilgileri

Ürün özellikleri
- Bacterial Vaginosisi (BV) önler ve tedavi eder.
- Kötü kokuyu ve akıntıyı azaltır.
- Kaşıntı ve tahriş durumlarında direkt bir rahatlatıcı etkisi vardır.
- Vajinal rahatsızlıkların giderilmesini sağlar.
- Vajina florasını ve dokuların durumunu optimize eder.
- Mantarı önler.
- Güvenli ve doğaldır.

Kullanma Talimatları
İstenmeyen akıntı ve/veya koku ile birlikte seyreden Bacterial Vaginosis (BV)nin tedavisi için, en az 5 gün süre ile günde en az iki kez olmak üzere vajinanın içine bol miktarda tatbik ediniz.

İstenmeyen akıntı, koku ve ilgili şikayetlerin önlenmesi için veya mantara karşı üç günde bir tek uygulama yeterlidir. Daha sık uygulama etkinliği artırır. Yatmadan önce uygulanmasını tavsiye ediyoruz. Korunmasız cinsel ilişki vajinanın asitliğini (pH değerini) etkiler. Optimal vajina pHını geri kazandırmak ve istenmeyen bakterilerin ve kötü kokunun gelişimini engellemek için ilişkiden sonraki 8 saat içersinde Multi-Gyn Actigel kullanınız.

Kaşıntı, tahriş, hassasiyet, kızarıklık, ve ağrı gibi vajinal rahatsızlıklar durumunda, günde en az bir kez veya her ne zaman bir rahatlama istenirse bol miktarda Multi-Gyn Actigel uygulayınız.

Lütfen not ediniz Uygulama sonrasında bir karıncalanma hissedilebilir. Bu normaldir ve birkaç dakika içersinde geçecektir.

Uygulama
Dış genital bölge (vulva) rahatsızlıkları durumunda Multi-Gyn Actigel parmakla uygulanabilmektedir (uygulama öncesinde ellerinizi mutlaka yıkayınız)

Dış genital bölge Uygulama

Kullanım talimatı kutu içindeki Türkçe kullanma kılavuzunda mevcuttur.

1. Tüpün kapağını çıkarın. İlk kullanım öncesinde, ağzı kapalı olan tüpü delmek için kapağın arkasını kullanınız.
2. Tüpü bir elinize alıp diğer elinizin işaret parmağını resimde gösterildiği gibi tüpe yakın tutunuz. Tüpü hafifçe sıkınız. Resimde gösterildiği gibi işaret parmağınıza yeterli bir miktar gelene kadar sıkmaya devam ediniz.
3. İşaret parmağınızdaki miktar en az bir parmak ucu miktarı olmadır (2ml)
4. Jeli dış genital bölgeye tatbik ediniz.

İç tarafa uygulama yapmak için özel aplikatör kullanılabilir. Aplikatör kutunun içindedir ve tüpün ucuna takılabilmektedir. Jel vajina içine aplikatör ile uygulanabilmektedir ve burada daha uzun süre etki gösterebilmektedir. Kullanımdan sonra aplikatör tüpün üzerinde bırakılabilir. Ilık su ile yıkadıktan sonra kapak aplikatörün üzerine takılmalıdır.

İçten uygulama
Kullanım talimatı kutu içindeki Türkçe kullanma kılavuzunda mevcuttur.

1. Tüpün kapağını çıkarın. İlk kullanım öncesinde, ağzı kapalı olan tüpü delmek için kapağın arkasını kullanınız.
2. Kutunun içersinde bulunan özel aplikatörü tüpe takınız.
3. Aplikatörün ucundaki küçük kapağı çıkarınız.
4. Tüpü bir elinize alıp, aplikatörün ön tarafından jel gelene kadar hafifçe sıkınız.
Jel dışarı çıktığı zaman, jelin aplikatöre dolduğunu ve kullanıma hazır olduğunu bilirsiniz. Hafif bir sıkma ile ne kadar jel geldiğini deneyin; en az bir parmak ucu kadar miktara ihtiyacınız vardır (2ml)
5. Tüpün ucunda bulunan aplikatörü resimde gösterildiği gibi vajinanın içine sokunuz. Vajina 7-8 cm uzunluğundadır ve bir kadının işaret parmağının uzunluğuna tekabül etmektedir. Aplikatörün uzunluğu yaklaşık olarak işaret parmağı ile aynıdır ve servikse (rahim boynu) zarar vermez.
6. Tüpü hafifçe sıkınız. En az bir parmak ucu kadar miktara ihtiyacınız olacaktır. Bununla birlikte herhangi bir sınırlama yoktur ve daha fazla uygulamanızın herhangi bir riski söz konusu değildir.
7. Kullanımdan sonra aplikatörü tüpün ucunda bırakabilirsiniz ve ılık su ile yıkayınız.
8. Küçük kapağı aplikatörün ucuna takınız.

4. Tolerans ve güvenlik

Multi-Gyn biyo-aktif Actigel çok iyi tolere edilir. Multi-Gynnin dıştan ve içten kullanımı konusundaki toksisite raporları, ürün yutulsa bile negatifti. In vitro ve in vivo testler, 2QR polisakkaridlerin (Aloe Barbadensis Actigel içersindeki ana etken madde), çok yüksek konsantrasyonlarda bile sitotoksik aktivitelerden yoksun olduğunu göstermiştir.
Multi-Gyn Actigel ile çeşitli güvenlik testleri yapılmıştır. Tüm bu testler ürünün uygulama amacı açısından çok güvenli olduğunu göstermiştir.
Güvenlik ve nontoksikliği destekleyen aşağıdaki veri ve raporlar mevcuttur:
- Toksikolojik bilirkişi raporu
- AMC tarafından yapılan hassasiyet testi (yama testleri)
- Formülün challenge testi ve Raf Ömrü testi
- RBC Lizis Testi (Eritrositlerin ozmotik fragilitesi)

Özel Kullanım Tedbirleri ve uyarılar
Yoktur. Yutulması halinde zehirli değildir. Optimal vajinal pHı sebebiyle ürün, hassas dokulara uygulanmasından sonra biraz yanma yapabilir. İçerik maddelerinden herhangi birine karşı bilinen veya test edilmiş aşırı duyarlılık durumunda ürün kullanılmamalıdır.
Herhangi bir negatif etkileşim rapor edilmemiştir.

Gebelik ve Emzirme
Ne gebelik ne de emzirme döneminde hiçbir negatif istenmeyen etki rapor edilmemiştir.

İstenmeyen etkiler
Multi-Gyn Actigel optimal bir vajinal asitliğe sahip olduğundan ve sperm alkalin olduğundan, Multi-Gyn Actigelin kullanımı sperm aktivitesini azaltabilir. Bu yüzden, eğer gebelik isteniyorsa, direkt olarak ilişkiden önceki ve sonraki saatlerde kullanılmamalıdır. Bilinen başka istenmeyen etkileri yoktur.

Kazara Yutma
Ürün yutulduktan sonra bile herhangi bir olumsuz durum rapor edilmemiştir.
Tüm bileşenler aynı zamanda gıda içerik maddeleri olarak sınıflandırılmaktadır.


http://www.surprizurunler.com/default.asp?git=9&urun=100 

                                                

MEDİSMART OF SWİTZERLAND OVULASYON TESTİ

Günün Fiyatı:29,50 TL
KULLANIM TALİMATI

Lütfen, Test öncesi tüm kullanım talimatlarını ve "Sorular ve Cevaplar" bölümünü dikkatlice okuyunuz.

İlk testi ne zaman yapmalıyım ?

1) İlk testin yapılacağı günü tespit edebilmek için önce kendinizin siklus dönemi uzunluğunu hesap etmeniz gerekir.
Siklus dönemi uzunluğunuzu adet kanamanızın birinci gününden bir sonraki adet kanamanızın birinci gününe kadar sayarak hesaplayabilirsiniz.
2) Aşağıdaki tabloya bakarak siklus dönemi uzunluğunuzun karşısında bulunan günde ilk testi yapınız.
3) Siklus dönemi uzunluğunuz her ay değişiyorsa en kısa siklus dönemi uzunluğunu dikkate alarak tabloya bakınız.
4) İlk test günü sonuç negatif ise ertesi günler testi yapmaya devam ediniz.
5) Test sonucu pozitif ise ertesi günler test yapmaya gerek yoktur. Kalan testleri diğer aylar yapabilirsiniz.

TABLO:

Siklus dönemi uzunluğunuz 21 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak beşinci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 22 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak altıncı gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 23 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak yedinci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 24 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak sekizinci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 25 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak dokuzuncu gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 26 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak onuncu gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 27 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak onbirinci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 28 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak onikinci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 29 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak onüçüncü gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 30 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak ondördüncü gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 31 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak onbeşinci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 32 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak onaltıncı gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 33 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak onyedinci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 34 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak onsekizinci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 35 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak ondokuzuncu gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 36 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak yirminci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 37 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak yirmibirinci gün İlk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 38 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak yirmiikinci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 39 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak yirmiüçüncü gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 40 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak yirmidördüncü gün ilk testi yapınız

1. Test Kitini koruyucu alüminyum poşetten çıkarınız.
2. a) Damlalığın pompasını sıkarak içine idrar alınız.
b) Damlalıkla aldığınız idrardan 4-5 damla test kasetinin ucundaki yuvarlak deliğe damlatınız.

SONUÇLARI OKUMA :

Lütfen test sonucunu 10 dakika sonra okuyunuz Pozitif sonuç, süre uzasa da değişmez. Ancak negatif sonuçta 20 dakika sonra silik bir (T) çizgisi meydana gelebilir. 20 dakikadan sonra oluşacak sonuçları dikkate almayınız.

LH-Artması yok (test sonucu negatif)

(C) bölgesinde 1 çizgi test sonucu negatiftir.
veya (C) bölgesinde 1 çizgi ve (T) bölgesinde daha silik 1 çizgi test sonucu
yine negatiftir. (LH artması henüz başlamamış) Lütfen teste ertesi gün devam ediniz.

LH-Artması var (test sonucu pozitif)

(T) bölgesindeki çizgi, (C)bölgesindeki çizgi kadar koyu ise veya daha koyu ise, test sonucu pozitiftir. LH artması başlamıştır. 24-36 saat içersinde
yumurtlama olacaktır. Hamile kalmak isteyenler pozitif test sonucunu takip eden 2 gün üst üste cinsel ilişkide bulunmalıdır.
Bu siklus için başka bir test daha yapmanız gerekmez.

Çizgi yok

Test sonucu geçersizdir. 4 saat idrarınızı tuttuktan sonra, yeni bir test kasetiyle testi tekrarlayınız. Bu süre içersinde normalden fazla içecek tüketmeyiniz. Şayet testin tekrarı için ertesi günü beklerseniz, LH artmasını kaçırabilirsiniz.

Lütfen aşağıda, kullanılan idrarla ilgili kriterlere dikkat ediniz:

Testleri hergün yaklaşık olarak aynı saatte yapmaya gayret gösteriniz (mesela hergün saat 15-16 gibi). Ancak sabah ilk idrarınızla test yapmayınız
Test öncesi 4 saat kadar idrar yapmayınız
Bu 4 saat içerisinde normal tükettiğinizden fazla su içmeyiniz Fazla su hormonu inceltip, test sonucunun yanlış çıkmasına neden olabilir

SORULAR VE CEVAPLAR :

MediSmart OVULASYON TESTİ nasıl çalışıyor ?

LH (Luteinise Hormon), yumurtayı harekete geçiren hormondur. Yumurtlamadan 24 ila 36 saat öncesi LH-konsantrasyonu 10 ila 20 kat artmaktadır. TMediSmart OVULASYON TESTİ idrarda bulunan bu hormonu tespit etmektedir. LHnin artması ile yumurtlama başlangıcı, yani gebe kalma süreci başlamış oluyor.

MediSmart hamilelikten korunma için de kullanılabilir mi ?

Hayır. MediSmart OVULASYON TESTİ sadece yumurtlama (ovulasyon)nun 24-36 saat öncesini göstermektedir. Ancak spermler, vücudun içersinde 72 saat kadar daha yaşayabilirler. Örnek olarak : 28 günlük bir siklus olduğunu varsayarsak, yani yumurtlama 14. günde gerçekleşiyorsa, cinsel birleşme ise 11. siklus gününde yapılırsa döllenme meydana gelebilir. 1. test gününüz, 12. siklus gününüzdür. Bundan dolayı hamilelikten korunma için kullanılması sakıncalıdır.

Hangi faktörler test sonuçlarını etkiler ?

Alkol ve çoğu bilinen ilaçlar test sonuçlarını etkilemez. Ancak fazla miktarda alınan sıvı (mesela su), LH konsantrasyonunu inceltir. Bundan dolayı testten 2 saat öncesine kadar mümkünse hiç içecek alınmamalıdır.

Yanlış sonucun sebepleri ne olabilir ?

Hamileyseniz, kısa süre önce hamilelikten çıktıysanız veya menopoz dönemindeyseniz, bu yanlış sonuç almanıza sebep olabilir. Aynısı, şayet gebe kalmak için tedavi görüyorsanız ve buna bağlı LH (Luteinise Hormon) veya hCG (Humanes Chorion Gonadotropin) arttırıcı ilaç alıyorsanız da geçerlidir -bu konuyla ilgili olarak önce hekiminize sorunuz. Clomifen ihtiva eden ilaçlar sonucu etkilemez, ancak siklus süresini etkileyebilirler. Bunun sonucunda bir paket daha alıp kullanmanız gerekebilir.

Yakın zaman önce korunma haplarını bıraktım. Test sonuçlarına etkili olabilir mi ?

Korunma haplarını veya başka bir hormonal korunma metodlarını bıraktıktan sonra, regl döneminin normale dönmesi birkaç gün alabilir. Bundan dolayı 2 dönem, siklusun normale dönmesini bekleyip, daha sonra teste başlamanız daha mantıklı olur. Bunun avantajı, doğal siklus süresini öğrenmeniz ve ilk test gününüzü daha kesin belirlemenizdir.

Test sonuçlarını gün be gün karşılaştırmalı mıyım ?

Hayır. Test kasetinde bulunan iki çizgiyi birbirleri ile kıyaslamanız yeterlidir. Zira her test kesin bir sonuç vermektedir. Kullanılan test kasetleri 20 dakika içersinde uygun bir şekilde atılmalıdır.

Pakette bulunan 5 Test kasetini de bir ay içersinde kullanmalı mıyım ?

Hayır. LH artmasını tespit ettiyseniz, başka bir test daha yapmanız gerekmez. Eğer gerekliyse, geriye kalan test kasetlerini gelecek ay da kullanabilirsiniz.

Pakette bulunan 5 Test kasetini de anlatıldığı gibi kullandım ancak LH artmasını tespit edemedim. Ne yapmalıyım ?

5 Test kaseti, çoğu kadının LH artmasının tespiti için yeterli gelmektedir. Siklus süreniz 3 gün kadar oynuyorsa, LH artmasının tespiti için bir paket daha almanız gerekebilir. Çoğu kadına 5 Test kaseti yeterli gelirken, kadınların bir kısmı bir paket daha almak durumunda kalmaktadır. Ancak, siklus süresi içersinde yumurtlama olmayabilir de.

DİKKAT

Kadınların büyük çoğunluğu ön sayfada yazılan tablodaki günler içersinde yumurtlamasına rağmen bazı kadınlar adet döneminin herhangi bir gününde yumurtlayabilir. Bu istisnayi durumu tespit edebilmek için adetin bittiğinin ertesi günden başlayarak diğer adetin başladığı güne kadar her gün bir test yapılmalıdır.
Döllenme meydana geldiğini nasıl ve ne zaman öğrenebilirim ?

Hamilemiyim ? Hamile olup olmadığınızı yumurtlamanın 10. gününden itibaren eczanelerde satılan MediSmart Erken Gebelik Testiyle test yaparak öğrenebilirsiniz.

UYARILAR

Her zaman doktorunuza ve eczacınıza danışınız,
Kullanım talimatını dikkatlice okuyunuz
Çocuklardan uzak turunuz, yutulmamalıdır
Test kasetini açmayınız, parçalamayınız
Vakum yırtıksa, son kullanma tarihi geçmişse test uygulamasını yapmayınız
Atıkları biyolojik çöp olarak yok ediniz
Oda sıcaklığında muhafaza ediniz (+4...+30°C)


TEKNİK VERİLER :

ÜRÜN ADI: MediSmart OVULASYON TESTİ
ÜRÜN KODU: MSO.01
ÜRETİCİ: Lobeck Concept AG, 5073 Oberfrick-, Switzerland
KULLANIM AMACI: LH değerlerinin ölçülmesi için vücut dışı kullanım amaçlı ve kendi kendine yapılabilir test.
PAKET İÇERİĞİ: 5 Test kaseti ve damlalık, 1 Kullanım Talimatı.
EK MATERYALLER: İdrar kabı ve zaman ölçücü.
SAKLAMA: Kapalı kutuyu oda sıcaklığında muhafaza ediniz (+4...+30°C). Folyonin açılmasından sonra, test 1 saat içersinde yapılmalıdır.
METHOD: Membranm bir ucundan verilen idrar anti-LH antikor komplekslerini hareketlendirir ve sabit anti-LH test bölgesi ile antikor tanıyan kontrol bölgesinden geçerek, membranın diğer ucuna ulaşır. LHın varlığında test çizgisinin yanında oluşan kontrol çizgisi idrarın membranın diğer ucuna vardığını gösterir.

TESTİN LİMİTLERİ: Yumurtalık kistleri ya da endokrin düzensizlikleri gibi bazı fiziksel durumlar, testin yorumlanmasını etkileyebilir. MediSmart Ovulasyon Testi hamilelik sırasında, menopozun başlamasından sonra ya da hCG iğnesinin vurulmasından sonra çalışmaz. Bu Testin sonuçları doğum kontrolü için yardımcı olarak kullanılamaz. Her teşhis prosedüründe de aynı şekilde olacağı gibi; doktor bu kitin kullanımıyla elde edilen verileri, diğer klinik bilgilerin ışığında değerlendirmelidir.


http://www.surprizurunler.com/default.asp?git=9&urun=101 

Tİ-Jİ ZAYIFLAMA BANDI


Günün Fiyatı:14,90 TL

Neden zayıflamak için aç kalmanız gereksin ki?Sağlıklı, yemek düzeninizi bozmadan, aç kalmadan da kilo verebilirsiniz. Ti-Ji ile tanıştıktan sonra onun zayıflamanızda ne kadar etkili olduğunu farkedeceksiniz.
24 saat boyunca fayda sağlar,  
Iştahınızı keser ve yağ yakar, böylece etkili bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur.
Hem kadınlar, hem de erkekler rahatlıkla kullanabilir.
   
Metabolizmanızın hızlanmasına, açlık hissinizin azalmasına ve vücudunuzun daha hızlı bir biçimde yağ yakmasına yardımcı olur,
İçerik olarak deniz yosunu ve bir takım Asya kökenli otların bileşimine dayanan bir kilo verme metodudur ve sonuçları inanılmazdır.
Bant iki doğal malzeme içermektedir: Bir deniz yosunu özü olan Fucus vesiculosus ve tarih öncesi medeniyetler tarafından bile bilinen bir bitki özü olan Garnicia cambogia.
Ti-Ji zayıflama bandının herbir paketinde 30 adet bant yer almakta ve hergün için bir adet kulanılmaktadır.
Avantajları
100% doğal içeriğe sahiptir.
Etkisi 24 saat boyunca sürer.
Hem erkekler, hem de kadınlar tarafından rahatlıkla kullanılabilir.
İştahın azalmasına vücudunuzun yağları daha hızlı yakmasına ve daha hızlı kilo    vermenize yardımcı olur.

Nasıl Çalışır: Etki Mekanizmasi Nedir?

    Bir adet bandı bulunduğu yüzeyden çıkarın.
    Yapışkan tarafı omzunuzun ya da sırtınızın arka tarafına yerleştirin ve elinizle bandın üstüne 20-30 saniye kadar güçlü biçimde baskı yapın.
    Bandı yapıştıracağınız alanın kuru, nemsiz, kremsiz olmasına özen gösterin.
    Her bandı 24 saat süreyle kullanın. 24 saat dolduktan sonra eskiyen bandı çıkarabilir, yeni bandı yapıştırabilirsiniz.
    En iyi sonucu alabilmek için bandı sabah 10:00’dan önce yapıştırın.
    Her yeni günle birlikte bandınızı farklı bir alana yapıştırmaya özen gösterin.
    Bir günde birden fazla bant yapıştırmayın.
    Bağımlılık yapmaz, bitkisel ve güvenlidir.


http://www.surprizurunler.com/default.asp?git=9&urun=150#. 

KİŞİSEL BAKIM ÜRÜNLERİ

ACURA  SIKILAŞTIRICI KORSE

Günün Fiyatı:19,90 TL
Bu muhteşem ürünle anında bir kaç beden ince göründüğünü farkedecek ve buna siz bile şaşıracaksınız. Tabii sizden sonra en yakınlarınız, sevgiliniz ya da kocanız sizdeki bu değişikliği görünce gözlerine inanamayacaktır.
Göğüs altından başlayan ve dizlerin tam üzerine kadar vücunuzu saran ürünümüz vucunuzun taşma yapmaması için gerektiği şekilde ve büyüklükte tasarlanmıştır ve her bedeni bulunmaktadır. S (small), M (medium), L (large), XL (extra large), XXL (2 extra large) ve XXXL (3 extra large) bedenleri mevcut olan Slim n Lift Supreme Korse her bedene göre dizayn edilmiştir.
Esnek olan ürünümüz vücudunuzla birlikte hareket eder ve dışarıdan kesinlikle belli olmaz. Bel desteği sağlaması diğer bir artısı olup zayıf ya da şişman bayanlar tarafından kullanılabilir.

http://www.surprizurunler.com/default.asp?git=9&urun=162 

KİŞİSEL BAKIM ÜRÜNLERİ

SLİM N LİFT SUPREME 1 ADET ASKILI KORSE        
SLİM N LİFT SUPREME 1 ADET ASKILI KORSE
Bugüne kadar orijinal SlimN Lift hakkında pek çok şey duymuş olabilirsiniz.Belki arkadaşlarınızın ondan bahsettiğine şahit olmuş, belki de bu muhteşem ince ve sıkı görünme harikasına,  televizyonda pek çok kere şahit olmuşsunuzdur.
Kimden duymuş olursanız olun, SlimN Liftin gerçekten işe yarayan bir ürün olduğundan farklı birşey duymadığınıza eminiz. Slim N Lift, tüm dünyada 1 milyonun üzerindeki satış rakamıyla, uluslararası bir başarı öyküsüdür.
slim n lift
Şimdi SlimN Liftin tasarımcıları, bu görüşlerden yola çıkarak, bu sıradışı ürünü geliştirdiler ve çok daha iyi bir hale getirdiler. SlimN Lift Silueti yeniden tasarladılar ve yepyeni SlimN Lift Supremei yarattılar. Yeni SlimN Lift sayısız yeni özelliğe sahip olup, size anında birkaç beden incelmiş görüntüsü kazandırmaya devam ediyor.
    Örneğin çıkartılabilir askılar. Bu askılar sayesinde, gün boyu korsenizin hiçbir şekilde kıvrılmayacağından yüzde yüz eminsiniz. Askısız giysiler için, gerektiğinde askıları çıkartabilir ve seksi kıyafetlerinizi giyebilirsiniz. Bu sırada SlimN Liftin yerinden hiç kaymadığını bildiğiniz için de güven duygusuyla rahatça hereket edebilirsiniz.
Supreme modelimiz, kısmi olarak açılabilir özelliğiyle, alışveriş sırasında, soyunma odalarında tamamiyle soyunmanız gerekmez. İşte buna kolaylık denir.
    Diğer ürünler tam bel hizasında bittiği için, bel kısmındaki fazlalıkların taşmasına; ya da baldırların tam üstünde bittiği için de diz üstlerinde şişkinliklere neden olurlar. SlimN Lift Supreme, göğüs altından başlar ve dizin tam üzerine kadar hem ince hem de sıkı ve biçimli bir görüntü verir.
    İşin sırrı, biçimli bir görünüme sahip olmak için formu ve fonksiyonelliği bir araya getiren, göğüs altı hizasına kadar düzleştiren, sıkılaştıran ve kaldıran ve sizi her zaman hayal ettiğiniz şekle sokan eşsiz SlimN Lift Supreme tasarımında gizlidir. Sahip olduğu benzersiz materyal sayesinde, cildinizin nefes almasını sağlar ve tüm gün boyu rahat ve kontrollü olmanızı sağlayacak şekilde, sizinle beraber hareket eder ve esner.
 slimnlift
SlimN Lift, Supreme, gerçek bir sırt desteği de sağlar. Sert bir yapısı ve telleri olmadığı için, vücudunuzda adeta ikinci bir deri gibidir ve kesinlikle dışardan farkedilmez. Beyaz pantolonlarla giydiğinizde bile, korseniz belli olmayacaktır.
Üstelik zayıf bayanlardan, kilolu bayanlara kadar tüm bedenler için uygundur.
Farkı
Karnı düzleştirir, kalçayı kaldırır, kalçayı ve üst bacağı ince gösterir.
Tasarım harikası nefes alan kolay giyilebilir mikrofiber kumaştan yapılmıştır.
Askıları sayesinde Slimn Lift kıvrılmaz ve aşağı doğru kaymaz ve bu sayede rahatlıkla hareket özgürlüğü sağlar.
Askısız giysiler için, gerektiğinde askıları çıkartılabilir ve bu sayede en seksi kıyafetler rahatlıkla giyilebilir.
SlimN Lift, sert bir yapısı ve telleri olmadığı için gerçek bir sırt desteği de sağlayarak vücudunuzda adeta ikinci bir deri gibidir ve kesinlikle dışarıdan farkedilmez.
Beyaz pantolonlarla giyildiğinde bile, korse belli olmayacaktır.
Diğer ürünler tam bel hizasında bittiği için, bel kısmındaki fazlalıkların taşmasına; ya da baldırların tam üstünde bittiği için de diz üstlerinde şişkinliklere neden olurlar.
SlimN Lift ise göğüs altından başlar ve dizin tam üzerine kadar hem ince hem de sıkı ve biçimli bir görüntü verir.
Sahip olduğu benzersiz materyal sayesinde, cildin nefes almasını sağlayarak tüm gün rahatlık ve kontrol içinde olunmasına yardımcı olur. Vücutla birlikte hareket eder ve esner.
Ürünün Avantajları
•Dikiş izi göstermeyen tasarım
•İnceltir, toparlar ve kaldırır.
•Sırtta ve göğüs bölgesinde dışarı taşma yapmaz.
•360 derece tüm vücut biçimlendirme – tüm sorunlu bölgeleri hedefler.
•Fazla kilolarınızı eşit dağıtır.
•Giyilmesi çok kolaydır.
•Son derece rahattır.
•Derinizin nefes almasını sağlar..
•Kokuları ve nemi emerek kendinizi daha kuru ve rahat hissetmenizi sağlar.
•Kumaşı daha kısa sürede kurur.
•Yumuşak bir dokunuş ve görünüm sunar.
•Doğal parlaklığa ve yumuşaklığa sahiptir.
Not :
Lütfen Size Uyan Bedeni Seçip Satın Alınız.

Günün Fiyatı:19,90 TL

http://www.surprizurunler.com/default.asp?git=9&urun=148#.    

KİŞİSEL BAKIM ÜRÜNLERİ

PELOİD PELOMİN ZENGİN MİNERALLİ ÇAMUR MASKESİ 20 ML

Günün Fiyatı: 29,90 TL
%100 doğal bir üründür.
İçeriğinde çok yoğun ve zengin olarak;
Magnezyum
Potasyum
Sodyum
Kalsiyum mineralleri bulunur.

Uygulama Yapılan Cildi;
Canlandırır
Sıkılaştırır
Dolgunluk kazandırır
Ph değerini dengeler
Nem dengesini korur
Hücreleri yeniler
Siyah noktaları ve sonradan oluşan cilt lekelerini ortadan kaldırır.

Tüm cilt tiplerine uygulanır, hipoalerjeniktir.

PELOID TERAPİ’nin kökeni yazılı tarihin başlangıcı olan İlkçağa kadar uzanıyor. Yunanca Pelos (çamur) ve Therapy (tedavi) sözcüklerinden oluşan PELOID TERAPİ, günümüzde bilimsel olarak kanıtlanmış doğal cilt bakımı anlamına geliyor. Kaynaklar eski Mısırlıların Nil çamurundan güzellik, bakım ve tedavi amaçlı yararlandıklarını belirtiyor. Kleopatra’nın düzenli olarak Nil çamuruyla cilt bakımı yaptırdığı ve sahip olduğu güzelliğin ününün Roma topraklarına kadar ulaştığı günümüze gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Efsaneye göre Sezar ve Marcus Antonius’un Kleopatra’ya duydukları ilgi başlangıçta kulaktan dolma bilgilere dayanıyormuş. Bu bilgilerin başında Kleopatra’nın cildinin mükemmelliği geliyormuş. Roma döneminde kadın güzelliği denilince akla ilk önce cilt güzelliğinin gelmesi kaynaklara geçmiş bilgiler arasında yer alıyor. Nitekim Roma döneminde bedenin ve cildin tüm ayrıntılarının eşsiz heykellere yansıtılması da bu anlayıştan kaynaklanıyor. Öte yandan, bir rivayete göre Kleopatra’nın Mısır’ın bir bölgesinden başka bir bölgesine giderken kendisine 46 deveden oluşan bir kervanın eşlik etmesi ve bu develerin 8’inde Kleopatra’nın güzellik ve bakım malzemelerinin olduğu Mısır arkeolojisinin farklı tarihsel kaynaklarınca doğrulanıyor. Hatta Sezar, Kleopatra ile ilk karşılaştığında “Kutsal İmparatoriçe Sizinle tanışmadan önce Mısır’ı Amon-Ra’nın aydınlattığını sanırdım, oysa bu aydınlık tüm Mısır’a sizin teninizden yansıyormuş” şeklinde iltifat etmiş.

Mısırdan Tuzla İçmelere…
Tuzla İçmeler Mevkiinde bulunan zengin mineralli maden suyunun içeriğinde yoğun olarak yer alan magnezyum, kalsiyum, sodyum ve potasyum tuzlarını cilde aktaran PELOID “PELOMIN” MİNERAL TERAPİ, cilt bakımı ve tedavisinde mucizeler yaratıyor. PELOID, cilde zengin mineralli maden suyu geçişini sağlayarak cildi hızla yeniliyor ve genç bir görünüme kavuşturuyor. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından PELOID ruhsatı ile onaylanan PELOID “PELOMIN” MİNERAL TERAPİ, yüzde 100 doğal bir ürün. Tüm cilt tiplerine kolaylıkla uygulanabilen PELOID “PELOMIN” MİNERAL TERAPİ; cilde canlılık, parlaklık, sıkılaştırma ve mineral geçişi sağlamanın yanı sıra cildin PH’ını dengeliyor, nem dengesini koruyor, siyah noktaları ve sonradan oluşan cilt lekelerini azaltıyor.

Peloid Nedir?

PELOID, doğal jeolojik ve biyolojik olaylar sonucunda oluşan yer altı ve deniz kaynaklı organik ve inorganik maddeleri içeriğinde barındırıyor. PELOID “PELOMIN” MİNERAL TERAPİ ise, tüm Avrupa ve Ortadoğu’nun en zengin mineral suyu olan Tuzla İçmeler’de üretilen ilk ambalajlı ürün. Öte yandan, litresinde 4.000 mg.’dan daha fazla mineral tuz içeren Tuzla İçmeler kaynağı, 1300’lü yıllardan bu yana birçok hastalığın şifa merkezi olarak biliniyor. Bu zengin mineral kaynağı, PELOID “PELOMIN” MİNERAL TERAPİ ile günümüzde cilt bakımı ve güzelliğinde muhteşem sonuçlar veriyor.

Kolay Uygulama, Hızlı Sonuç
Yüzde 100 doğal bir ürün olan PELOID “PELOMIN” MİNERAL TERAPİ, içerdiği yüksek mineral düzeyi sayesinde, cildin tüm bakım ihtiyaçlarını tek bir ürünle karşılayabiliyor. PELOID “PELOMIN” MİNERAL TERAPİ, ciltte yarattığı etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış “balneoterapi”nin iddialı ve evde kolaylıkla uygulanabilen bir yöntemi olarak yaygınlık kazanıyor.

PELOID “PELOMIN” MİNERAL TERAPİ’nin yağlı ciltlere 20-25 dakika, normal ciltlere 15-20 dakika, kuru ciltlere ise 10-12 dakika uygulanması tavsiye ediliyor. PELOID PELOMIN’in temiz cilt üzerine kalın bir katman olarak uygulanması ise, cildin alacağı mineral faydayı maksimum noktaya ulaştırıyor. Yapılan uygulamanın ardından PELOID “PELOMIN”in su ile temizlenmesi gerekiyor. Haftada 2 ila 3 kez uygulanması önerilen PELOID “PELOMIN” MİNERAL TERAPİ’nin hekim tavsiyesi ile her gün uygulanması da mümkün olabiliyor.

PELOID’in Farkı Doğallığı
PELOID “PELOMIN” MİNERAL TERAPİ’yi kozmetik mağazalarında çok sayıda görülen güzellik maskesi ya da kil maskeleri ile karıştırmamak gerekiyor. Yalnızca temizlik amacıyla kullanılan bu ürünlerin içinde doğal olmayan maddeler bulunduğu gibi, tedavi edici özellik de taşımıyorlar.

Uzman Dermatologların Tavsiyesi
Vücudun ihtiyacı olan mineralleri cilt bakımı ve güzelliğinde kullanan, öte yandan doğal olmayan hiçbir madde içermeyen PELOID “PELOMIN” MİNERAL TERAPİ, genç ve natürel bir cilt görünümü isteyenlere muhteşem çözümler sunmanın yanı sıra, cilt tedavisinde de reçetelere yazılan önemli bir ürün olarak yaygınlık kazanıyor.

Tarihten gelen zenginlik
İbni Sina 10’uncu yüzyılda kaleme aldığı eserinde çamurla tedaviden söz ediyor. Tatarların 13. yüzyılda, İtalyanların ise 15. yüzyılda volkanik çamurdan yararlandıkları da biliniyor. Evliya Çelebi, Seyahatname’sinde Anadolu topraklarında çamurla cilt güzelliği ve tedavisinin köklü bir geçmişe sahip olduğunun altını çiziyor. Öte yandan 17. yüzyılda Almanlar, 18. yüzyılda Fransızlar çamurla bakım ve tedaviden yaygın olarak istifade ediyorlar. 19. yüzyıldan sonra ise Peloid Terapi, “balneoloji”nin temel faktörlerinden biri olarak kabul ediliyor. Türkiye bugün de çamurla cilt bakımı ve tedavinin dünyanın önde gelen merkezleri arasında yer alıyor. Afyon, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, İzmir, Kütahya ve Türkiye’nin birçok bölgesine hem ülkemizden hem de dünya ülkelerinden her yıl yüz binlerce insan akın ediyor. Peloid Terapi, güzellik ve bakımda olduğu kadar çeşitli cilt rahatsızlıklarının yardımcı tedavi metodu olarak doktor reçetelerinde de yer alıyor.

Tuzla İçmeler’in Peloid’inin içeriğinde zengin olarak magnezyum, sodyum, kalsiyum ve potasyum gibi şifa kaynağı mineraller yer alıyor. Magnezyum, hücre içinde potasyumdan sonra en yoğun bulunan katyon olarak tanınıyor. Hücre zarı, hücre içi ve hücre çekirdeğinde gerçekleşen birçok biyolojik olayda etkili olan magnezyum, kas ile sinirlerdeki elektrik uyarılarının iletilmesini sağlıyor. Enfarktüs geçiren insanlarda magnezyum düşüklüğünün olduğu biliniyor. Damar sertliğine yol açan yağ ve kalsiyum birikmesi de magnezyum eksikliğinden kaynaklanıyor. Sodyum, vücut ısılarında en fazla bulunan element olarak tanınıyor ve sıvı dağılımı ile sıvı dengesinin düzenlenmesini sağlıyor. Ayrıca sodyum asit-baz dengesini düzenliyor, sinir uyarılarının taşınmasına yardım ediyor. Bedende en fazla bulunan element olan kalsiyum ise kemik yapısının yanı sıra, kas kasılmalarının düzenlenmesine, sinir uyarılarının taşınmasına, hücre zarlarında iyon değiştirmeye, hormonların, sindirim enzimlerinin ve nörotrasmitterlerin salgılanmasına yardımcı oluyor. Öte yandan kalsiyum, yaşla ilgili kemik kayıplarını ve kırılmalarını önlüyor. Aynı şekilde potasyum da yaşamsal minerallerin başında geliyor. Vücutta potasyumun yüzde 98’i hücre duvarlarının içinde bulunuyor. Potasyum, sodyumla birlikte vücuttaki su dengesinin sağlanmasına yardımcı oluyor, gıdaların hücre içinde geçişini sağlıyor. Potasyumun görevlerinden biri de sinir sistemindeki mesajların iletilmesi olarak öne çıkıyor. Kalp ve kasların sağlıklı yapısının korunması kalsiyum sayesinde oluyor. Ayrıca fazla şeker, diüretikler, laksatifler, fazla tuz ve stres potasyumla beraber vücuttan atılıyor. Tüm bu mineralleri içeren Peloid “Pelomin” Mineral Terapi ise cilde uygulandığında göz kamaştırıcı sonuçların elde edilmesini sağlıyor.

PELOID “PELOMIN” MİNERAL TERAPİ, ciltte yarattığı etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış “balneoterapi”nin evlerde kolaylıkla uygulanabilen bir yöntemidir. Balneoterapi; termomineral sular, peloidler ve gazlar gibi doğal tedavi unsurlarının banyo, içme ve soluma (inhalasyon) yöntemleriyle kür tarzında tedavi amaçlı kullanılması anlamına gelmektedir
.

http://www.surprizurunler.com/default.asp?git=9&urun=147